Winnaars wereldmeerdaagse Brasschaat

Winnaars wereldmeerdaagse Brasschaat

In februari bezichten al onze leerlingen ven het eerste en 2de jaar de wereldmeerdaagse in Brasschaat. Van alle scholen die hier aan deelnemen kwam een klas van onze school, 2a2, als winnaar uit de bus bij het Mundio-project enkele weken geleden. Daarom kregen zij vandaag een workshop i.v.m. waterzuivering.

Tijdens het spel Agwaminga worden waterwerkgroepen (lees: groepjes leerlingen) uitgedaagd zoveel mogelijk opdrachten, geïnspireerd op de watercontext van Ecuador en de provincie Esmeraldas, tot een goed einde te brengen. Een goed opgeloste opdracht levert beloningsstukken op. Met alle beloningsstukken van de verschillende waterwerkgroepen samen kan een waterzuiveringstoren gebouwd worden. De leerlingen bouwen de houten toren en laten via plastic buisjes water van bovenaan via de blokken naar beneden stromen. De watertoren staat symbool voor de beschikbaarheid van zuiver drinkwater. Slagen de waterwerkgroepen erin elkaar te vinden, samen te werken en hun wijken van zuiver drinkwater te voorzien?

Kurt Vermeiren