Mediawijsheid

Mediawijsheid

Digitale gadgets zijn niet meer weg te denken uit ons dagelijks leven. We vinden het als school belangrijk om hier efficiënt mee te werken. Daarom organiseren we vanaf dit jaar lessen ICT voor alle eerstejaars.

Maar we vinden het minstens even belangrijk dat we leren om hier op een gezonde manier mee om te gaan. Wanneer is het wel en minder gepast om de smartphone boven te halen? Hoe vind je de balans tussen ‘bereikbaar zijn’ en ‘voldoende rust nemen’? Kunnen wij als smartphonegeneratie echt verschillende dingen tegelijk?

Op 7 oktober nodigden wij spreker Filip Bourgeois uit om hier samen met onze leerlingen van de eerste graad rond te werken. Onze leerlingen gingen met een aantal concrete tips naar huis. Misschien kan onderstaande videolink ook voor ouders interessant zijn.